Uživatel: nepřihlášen

Slovník pojmů - abecední výpis


(MZ)  → Kolo lze centrovat buď na středový otvor (jako u MZ) nebo pomocí matic (jako u BZ)
Akvaplaning  → Kratší vzdálenost pro odvod vody v podélném směru v místě kontaktu se zemí. Rychlý odvod vody
alive  → Kolo s otvorem pro ventil vně disku. Nutné použít na nákladních automobilech/přívěsech/návěsech s kotoučovými brzdami. Lze použít též i na nákladní automobily/přívěsy/návěsy s bubnovými brzdami.
BZ  → Centrování pomocí kolových matic nebo podložek pod matice vždy s kulovou nebo kuželovou dosedací plochou.
ET  → ET udává vzdálenost dosedací plochy kola od osy ráfku v milimetrech. Kolo s nižší hodnoutou ET bude po namontování více "ven" vůči vozidlu.
Index rychlosti  → Index rychlosti udává maximální rychlost, pro kterou je pneumatika konstruována. Je uveden na každé pneumatice a zároveň v technickém průkazu vozidla. Maximální rychlost podle indexu z technického průkazu musí být shodná nebo nižší než jak je uvedeno na pneumatice. Pokud je například v technickém průkazu automobilu uveden symbol pro index rychlosti T (190 km/h) a na pneumatice je index rychlosti H (210 km/h), pneumatiku můžete použít.
Index zátěže  → Index zátěže pneumatiky udává maximální přípustnou zátěž na 1 pneumatiku. V případě osobního vozidla lze vycházet z předpokladu, že zatížení 1 pneumatiky se pohybuje mezi 20-30% hmotnosti vozidla.
MZ  → Centování na středový otvor. Vždy použít matici s plochou podložkou.
PR  → Počet pláten na pneumatice.
Profil pneumatiky  → Profil pneumatiky je poměr šířky pneumatiky k její výšce. Pneumatiky série 60 jsou tedy takové, jejichž výška se rovná 60% její šířky.
RBT  → vystouplé černé boční nápisy
RFT  → Run Flat (RFT) - samonosná pneumatika
Std  → Standardní umístění ventilu na ráfku. Smí se použít JEN pro nákladní automobily/přívěsy/návěsy s bubnovými brzdami.
TL  → Bezdušové provedení
Trakce  → Velké množství bloků a lamel v ramenních částeh dezénu. Použití nenakloněných sinusových lamel Více zabírajících hran, lepší "zakopávání se" ve sněhu, hluboký kontakt se sněhem
TT  → Dušové provedení
ZP  → Samonosné řešení (self-supporting tire (SST))
Provozovatelem internetového obchodu PneuHorak.cz je společnost R. HORÁK s.r.o.
Kontakt: , Tel.: 577 982 190, Fax: 577 983 167
© 2009 R. HORÁK s.r.o. všechna práva vyhrazena, kopírování obsahu stránek je dovoleno pouze se souhlasem provozovatele.
Realizace: www.w-software.com